Mellkisebbítés Budapest

A mellkisebbítés olyan sebészeti beavatkozás nagy és/vagy megereszkedett emlőkkel rendelkező nők számára, akik gyakran tapasztalnak hát- és nyakfájdalmat, maceráció okozta bőrirritációt a mell alatti redőkben, valamint vállfájdalmat a melltartópántok nyoma mentén. Mindehhez társul az a tény, hogy a mellkisebbítést igénylő Páciensek nem találják magukat vonzónak és arányosnak a testük többi részével

A Páciens anatómiájával összhangot adó emlő formázásához, attól függően, hogy mekkora az eltávolítandó emlőszövet, általában inverz-T, vagy „nyalóka” formájú metszést használunk.

A legtöbb esetben a bimbó-bimbóudvar érellátása és beidegzése megmarad, de vannak olyan ritkán előforduló esetek, amikor a bimbó-bimbóudvar szabad átültetését választjuk.

Mellkisebbítés Budapest

Információk

Hogyan zajlik a mellkisebbítés?

A műtét altatásban történik a Páciens konfortja érdekében. Műtét előtt megtörténik a berajzolás és a műtéti terv felállítása. A konzultáción megbeszéltek alapján megtörténik a kiválasztott bemetszés típusa, emlőszövet eltávolítása és a bimbó-bimbóudvar áthelyezése.

Alapos vérzéscsillapítás és idegentest revisio, majd az emlő újraformázása és bezárása.

A műtőben megtörténik a kompressziós melltartó felhelyezése. A beavatkozás 90 perc és 2,5 óra közötti időtartamot vesz igénybe.

Műtét után

A műtétet követően megfigyelés céljából klinikánkon egy éjszakát tölt a Páciens.
Ennek során fájdalomcsillapítás, jegelés, mobilizáció és folyamatos állapot ellenőrzés történik.

A műtét után számos állapot léphet fel, amelyről érdemes tudni:

  • Fájdalmas feszülés érzete, amely napról napra csökken
  • Átmeneti kényelmetlenség
  • Duzzanat vagy véraláfutás „feszülés” érzésével
  • A karok mozgatása nehezebb
  • Viszketés
Kockázat

A mellkisebbítés az életminőség- és az önbecsülés javulásával és a szövődmények minimális előfordulásával jár együtt. Gyenge eredményt adhat a sebszétválás, vérömleny képződés, kóros hegképződés, fájdalom, részleges vagy teljes bimbóudvar elhalást és emlődeformitás. Ezek a szövődmények minimálisra csökkenthetők megfelelő betegválasztással, a dohányzás teljes abbahagyásával, az eljárás megfelelő megválasztásával és az aprólékos sebéészi technikával. Egyes esetekben a mellbimbó-areola komplex (NAC) érzékenységének ingadozása általában átmeneti. A hegek maradandóak, de ha követi a műtét előtti és posztoperatív ellátással kapcsolatos tanácsokat, idővel sokkal kevésbé lesznek észrevehetők. Ha gyógyulási probléma miatt a hegek szélesek és terjedelmesek, abban az esetben 6 hónapos kortól helyi érzéstelenítésben történő korrekció javasolt.

Részletesen:

  • Az első 24-48 óra komplikációja a vérzés. A műtét során az ereket elektromos csipesszel zárjuk el, coaguláljuk. A műtéti terület zárása előtt természetesen meggyőződünk arról, hogy vérzés nincs. Sajnos erőlködés, köhögés, rossz mozdulat hatására megnyílhat az egyik már lezárt ércsonk, és vérzés indulhat meg, ami olyan mértékű is lehet, hogy meg kell nyitni a sebet, vagyis ismételt műtétet tesz szükségessé
  • A legsúlyosabb szövődmény a gyulladás. (Ami bármely más típusú beavatkozás, akár egy sérvműtét, akár egy érműtét során is bekövetkezhet). A gyulladás mértéke az enyhe bőrpírtól, mely különösebb beavatkozást nem igényel a súlyos, gennyes gyulladásig terjedhet, mely kórházi kezeléshez is vezethet.
  • Az idő előrehaladtával a gravitáció hatására és a természetes öregedési folyamatoknak köszönhetően az emlő ismételt „megereszkedése” következhet be.
  • Sebgyógyulási zavar is felléphet, mely jelentkezhet sebszétválás formájában, vagy később kóros hegképződésként. Lehet atropiás(besüllyedt), hypertrophiás (kiemelkedő) heg, vagy ennek legsúlyosabb formája a keloid. A keloid égő viszkető, fájdalmas széles, vörös, kidudorodó gyertyacsepp szerű elváltozás.
  • Ritkán előfordulhat az emlőbimbó, emlő udvar, vagy az emlő bőrének csökkent érzékenysége, mely inkább átmeneti, de kivételes esetekben állandósulhat.
  • A ritkán előforduló szövődmények egyéb típusai az öltések intoleranciája, helyi zúzódások stb., amelyeket a műtét utáni vizitek során észlelünk és megfelelően kezelünk.
  • Mélyvénás thrombosis, embólia, halál.
  • Szoptatási nehézség
  • A fenti szövődmények 1-2 százalékában, egyesek még ritkábban léphetnek fel.
  • A beavatkozás után a két emlő eltérhet egymástól, aszimmetriát okozva. Ez általában abból adódik, hogy a két emlő között a műtét előtt is már volt különbség.
Gyógyulás
  • A betegnek legalább 48-72 óráig pihennie kell, és kerülnie kell mindenféle erőfeszítést.
  • Az első műtétet követő kontroll alkalmával megbizonyosodik arról, hogy minden rendben megy, és kicseréljük a hegeket fedő sebtapaszt.
  • A második vizit alkalmával két hét elteltével a felszívódó fonalak csomóit átvágjuk.
  • A duzzanat 4-6 hétig fennállhat. Általában 7-10 nap elteltével visszatérhet a normális életbe.
  • A sportolás 6-8 héttel a műtét után megengedett.
  • 6 hétig éjjel – nappal melltartót (ez általában elasztikus sportmelltartó) kell viselni. 4 hét után éjszaka elhagyható, hat hét után nappalra sem kötelező a viselése, de bizonyos esetekben ajánlott. A későbbiekben teljes mértékben vissza lehet térni az előző életvitelhez, pl. a sportolás területén.
Eredmények

Jó műtéti technikával az eredmények kielégítőek, és javul az önbecsülés.